Ketony malinowe na odchudzanie – owocowa rewolucja?

Rynek suplementów medycznych i specyfików na odchudzanie bardzo się rozwija. Wszędzie można spotkać obecnie tabletki oraz inne produkty, które mają pomagać w chudnięciu i zachowaniu pięknej sylwetki. Wynika to na pewno z tego, że wiele osób walczy ze swoimi nadmiernymi kilogramami. Nadwaga i otyłość to zmora naszych czasów.

Mnogość naturalnych składników w takich tabletkach na pewno zaskakuje w sposób pozytywny. Jakiś czas temu głośno zrobiło się o ketonach malinowych zawartych w tabletkach odchudzających.

 

Czym są ketony malinowe?

Keton malinowy to organiczny związek chemiczny, który występuje w:

  • malinach,
  • borówkach,
  • jeżynach.

Odpowiada on przede wszystkim za ich niesamowity smak oraz zapach. Bardzo często ketony malinowe używa się w przemyśle spożywczym, ponieważ nadają one sokom, napojom i jogurtom wspaniały owocowy smak.

 

Ketony malinowe a odchudzanie

Jakiś czas temu świat obiegła sensacyjna informacja, że ketony te mają również właściwości odchudzające. Bardzo szybko newsem tym zainteresowali się producenci tabletek na odchudzanie, którzy postanowili wykorzystać ten naturalny składnik do swoich celów.

 

Okazuje się, że ketony malinowe działają w następujący sposób:

  • obniżają poziom trójglicerydów we krwi w znaczący sposób,
  • pomagają oczyszczać wątrobę i ją regenerować,
  • wpływa to bardzo pozytywnie w kontekście redukcji masy ciała oraz ochrony wątroby przed otłuszczeniem.

 

Ketony malinowe działają głównie w jeden sposób – podnoszą temperaturę ciała. Co za tym idzie, zwiększa się metabolizm i organizm szybciej spala zbędne kalorie oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Bardzo szybko można więc pozbyć się niechcianych kilogramów.

 

Z czym łączyć ketony malinowe?

Aby efekt odchudzania był dobry, na pewno nie wystarczą same tabletki zawierające ketony malinowe. Przede wszystkim, ważna jest odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta. Najlepiej jest ograniczyć podaż kalorii do minimum zapewniającego zdrowe funkcjonowanie organizmu. W menu osoby chcącej schudnąć powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa i zdrowe białka pochodzące z chudego mięsa. Warto też jeść tłuste ryby morskie. Należy unikać słodyczy i słonych oraz tłustych przekąsek.

Poza dietą, konieczny jest też wysiłek fizyczny. Tylko on zapewnia odpowiednie spalanie kalorii. Łącząc go i ketony malinowe, których działanie polega na zwiększeniu się temperatury ciała, można spodziewać się ładnego spalania kalorii podczas ćwiczeń.

Oczywiście, można też schudnąć bez dodatku tabletek, stosując jedynie zalecenia dietetyka i trenera. Efekty nie będą jednak tak szybkie i tak spektakularne.

 

Ketony malinowe – z czym połączyć ich działanie?

Najczęściej na rynku spotkać można tabletki, które łączą w sobie działanie kilku cennych naturalnych substancji. Warto szukać takich tabletek, ponieważ nie tylko pozwalają one spalać kalorie i tkankę tłuszczową, ale mają też inne zastosowanie:

  • chrom – pozwala zapanować nad głodem i obniża chęć na spożycie słodkości,
  • inulina – sprawia, że na dłużej organizm czuje się syty po posiłku,
  • błonnik pokarmowy – podobnie jak inulina, pęcznieje w przewodzie pokarmowym, a jednocześnie pomaga organizmowi oczyszczać się z toksyn i złogów.

 

Dobrze, jeżeli w składzie tabletek znajdzie się też zielona kawa, gorzka pomarańcza, imbir, czy też cynamon. Na pewno nikomu, kto odchudza się intensywnie nie zaszkodzą również witaminy.

Bardzo ważne jest też, żeby odchudzając się zadbać o wątrobę. Często jest ona bowiem bardzo obciążona i zanieczyszczona. Same ketony malinowe bardzo dobrze działają na wątrobę i zapobiegają jej otłuszczaniu się. Pomagają się jej stopniowo oczyszczać i regenerować. Dobre działanie w tym zakresie ma też ekstrakt z karczocha, bardzo często będący składnikiem takich tabletek.

Przyjmując tabletki odchudzające zawierające ketony malinowe, na pewno trzeba pić spore ilości wody niegazowanej. Spożycie płynów jest bardzo ważne w procesie oczyszczania się organizmu z toksyn. Poza tym, w przypadku osób ćwiczących i uprawiających sport woda ma również ogromne znaczenie odżywcze. Bardzo łatwo można się odwodnić, jeżeli dużo się ćwiczy i nie pije wystarczających ilości płynów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *