Tabletki na odchudzanie – opinie i fakty

Wiele osób decyduje się obecnie na odchudzanie przy pomocy tabletek. Takie środki można spotkać w każdej aptece, często nawet w drogeriach i sklepach internetowych. Oczywiście, są to tabletki na odchudzanie bez recepty, które może nabyć każdy bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Czy tabletki na odchudzanie opinie mają dobre? Wiele zależy od ich składu oraz od tego, czy dana osoba podjęła jeszcze jakiekolwiek inne działania w kierunku zgubienia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

Tabletki odchudzające – skład

Na szczęście, większość tabletek na odchudzanie ma dość naturalny i prosty skład. Dzięki temu, nie są one szkodliwe dla organizmu. Najczęściej w składzie takich środków można znaleźć:

  • zieloną kawę i herbatę,
  • skórkę z gorzkiej pomarańczy,
  • imbir, kurkumę i cynamon,
  • inulinę,
  • chrom,
  • błonnik jabłkowy.

 

Wszystkie te składniki mają działanie wspomagające odchudzanie. Oznacza to, że pomagają organizmowi spalać tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm. Wiele z nich oczyszcza też organizm z toksyn i pozwala na pozbycie się uczucia głodu.

Najlepiej wybierać zawsze tabletki o takim naturalnym składzie, ponieważ nie powinny być szkodliwe. Ich działanie nie jest jednak zbyt silne. Aby można było mówić o spektakularnych efektach przyjmowania tabletek, trzeba też włączyć odpowiednią dietę oraz wysiłek fizyczny.

 

Tabletki na odchudzanie – opinie lekarzy

Lekarze często bardzo sceptycznie podchodzą do tematyki suplementów diety, które mają odchudzać. Jak zwykle, wszystko zależy od składu tabletek. Niektóre z nich są wręcz polecane przez lekarzy, jako doskonałe uzupełnienie samodzielnych działań.

Lekarze przede wszystkim polecają tabletki, które mają wspomagać oczyszczanie organizmu z toksyn oraz te, które zawierają naturalny chrom. Sceptycznie podchodzą zaś do tych, które mają pobudzać procesy spalania tłuszczu w organizmie. W niektórych przypadkach mogą się one okazać bardzo szkodliwe. Szczególnie osoby chore przewlekle i przyjmujące na stałe leki powinny zawsze konsultować takie suplementy ze swoim lekarzem. Niektóre zioła i naturalne substancje zaburzają wchłanianie innych substancji lub ograniczają ich działanie.

 

Tabletki na odchudzanie – opinie osób przyjmujących

Tutaj zdania również są bardzo podzielone. Część osób utrzymuje, że dzięki samym tabletkom udało im się zrzucić zbędne kilogramy. Inne zaś podkreślają, że pomimo stosowania wielu różnych tabletek odchudzających, nigdy nie udało im się skutecznie schudnąć.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i reaguje w inny sposób na składniki takich tabletek. Osoby, które próbowały w swoim życiu już wielu różnych diet odchudzających oraz tabletek, nie mogą się spodziewać cudów. Z czasem chudnie się coraz trudniej.

Najlepsze rezultaty zawsze osiągały osoby, które poza przyjmowaniem tabletek zdecydowały się również na trwale zmienić swoją codzienną dietę na znacznie zdrowszą oraz włączyły sport do swoich codziennych aktywności.

 

Warto zauważyć, że podobny efekt, jaki można osiągnąć poprzez przyjmowanie takich tabletek, wiele osób osiąga stosując samodzielnie zioła oraz niektóre przyprawy i produkty. Popularne jest picie herbatek oczyszczających, zielonej kawy, a także picie octu jabłkowego, soku z cytryną i soków z kiszonek. Pomaga to w szybkim usunięciu toksyn z organizmu, a to jest pierwszym krokiem do skutecznego odchudzania. Tabletki na odchudzanie opinie zbierają różne, jednak te sposoby znane są od lat i na pewno działają w sposób skuteczny.

 

Cenne wskazówki

Osoby, które przyjmują tabletki, powinny przede wszystkim ściśle przestrzegać zaleceń ich producenta. Nie wolno nadużywać takich środków, ponieważ nawet te naturalne mogą okazać się szkodliwe.

Poza tym, zawsze w takiej sytuacji należy pić spore ilości płynów. Większość tabletek ma w swoim składzie błonnik pokarmowy lub inulinę, a te wymagają płynów, aby działać we właściwy sposób. Dzięki nim pęcznieją i zapewniają uczucie sytości, a następnie, przesuwając się przez cały układ pokarmowy – zbierają wszelkie złogi i resztki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *